A fordulat – Az evangélikus egyház Magyarországon a II. világháború utáni években

Ebben az interaktív összeállításban a Magyarországi Evangélikus Egyház II. világháborút követő éveit mutatjuk be. Hazánk történetében ekkoriban zajlott le a demokratikus átalakulás álcájába bújtatott, majd nyílt diktatúrává terebélyesedett kommunista hatalomátvétel. Rákositól, Gerőtől és társaiktól idegen volt a vallás, ők az egyházakban ideológiai ellenséget láttak, és ennek megfelelően viszonyultak hozzájuk. Vajon miként hatott ez ki az evangélikus egyházra? Interaktív bemutatónkban és a benne található dokumentumfilmben részletesen körüljárjuk az állam által diktált 1948. évi kényszeregyezményt, amelyre hivatkozva egészen a rendszerváltásig meghatározták az evangélikus egyház mozgásterét hazánkban.