Az egyház hajója

Az alábbi kis bemutatót azért állítottuk össze, hogy az evangélikus egyház szervezetéről némi ismertetést nyújtson. Milyen hazai szintjei vannak? Milyen nemzetközi szervezetei? Hány magyar evangélikus püspök van ma és hány volt száz évvel ezelőtt? Milyen kérdések merültek fel, ha a püspök meglátogatott egy vidéki gyülekezetet? Milyen juttatásokat kapott egy lelkész száz-kétszáz évvel ezelőtt? Kik az egyház világi tisztviselői? Hány nyelvű volt a magyarországi evangélikusság a történelmi időkben és ez milyen következményekkel járt? Ki tervezte a Luther-rózsát, az evangélikusok kedvelt szimbólumát? Aki végigrágja magát bemutatónkon, talán több kérdés fogalmazódik meg benne, mint amennyire választ nyer, de remélhetőleg hasznosnak (de legalább érdekesnek) fogja találni a leírtakat.