Rangos kitüntetésben részesült munkatársunk

Mirák Katalin történész, levéltárunk munkatársa Károli Gáspár-díjban részesült, amelyet 2023. november 14-én vehetett át ünnepélyes keretek között. A rangos állami kitüntetéssel azok munkáját ismerik el, akik a hittudományokhoz kapcsolódó munkásságukkal jelentősen gazdagítják a magyar tudományos életet. Kolléganőnk hosszú ideje kutatja az 1945–1990 közötti pártállami évtizedek egyháztörténetét, publikálja az állambiztonsági szervek és az evangélikus egyház kapcsolataira vonatkozó eredményeit, a Károli Gáspár-díjat e munka elismeréseképp kaphatta meg.

Levéltárunk nevében Isten áldását kívánjuk Mirák Katalin további tudományos tevékenységére.

Az alábbi linkre kattintva az Evangélikus.hu beszámolója olvasható az eseményről.