A vörös pók hálójában - A Magyarországi Evangélikus Egyház története a kommunizmus évtizedeiben

A Magyarországi Evangélikus Egyház második világháború utáni évtizedeinek történetébe vezeti be a kedves érdeklődőt alábbi négy összeállításunk. Az alábbi témákban igyekeztünk kapcsolódni a 20. századi magyar történelem fontos folyamataihoz, bemutatva, hogy azoknak mekkora kihatása volt a hazai evangélikusság történetére. Interaktív tábláinkon szövegek, valamint képek, hanganyagok és filmek segítségével szeretnénk segítséget nyújtani az egyháztörténet, de tágabb értelemben hazánk 20. századi történelme iránt érdeklődő iránt érdeklődő fiataloknak és felnőtteknek, illetve a történelmet és az evangélikus egyháztörténetet tanító tanároknak is, hogy közelebbről, alaposabban, de mégis újszerűen ismerhessék meg közelmúltunk történetét.

A kiválasztott témák a következők:

A Magyarországi Evangélikus Egyház története a II. világháború utáni átmeneti években.

Ordass Lajos püspök, talán a legismertebb 20. századi magyar evangélikus egyházvezető életútja

A magyar evangélikus egyház nemzetközi munkája és sikerei 1958-tól az 1980-as évek közepéig

A magyar evangélikus egyház belső élete a Kádár-korban

A programot levéltárunk az NKA támogatásával (204113/00537 számú pályázati szerződés) valósította meg.

Lássuk a kapcsolódó videókat, alatta pedig az egyes témák interaktív bemutatóit!

Gyűjtemény
Evangélikus Országos Levéltár